Naše společnost Schäfer – Menk s.r.o. měla opět možnost porovnat své exportní výsledky s dalšími významnými českými vývozci v každoroční prestižní celorepublikové soutěži Exportér roku. Tato soutěž, jejíž výsledky byly zveřejněny koncem roku 2013, se uskutečnila již po devatenácté.

Již řadu let se naše společnost účastní soutěže „Exportér roku“. Naše účast je důležitá ze dvou důvodů. Prvním důvodem je to, že se naše firma dostane do širšího povědomí veřejnosti.

Druhým důvodem je srovnání naší společnosti s jinými na českém trhu. Jelikož naše společnost dodává 99% své produkce do zahraničí, povědomí o nás je větší v cizině než v České republice.

Vždy jsme se umisťovali na místech uzavírajících první padesátku firem v ČR, kteří vyrábí v ČR a exportují do zahraničí.

Samozřejmě že se naše firma s 480 zaměstnanci nemůže srovnávat s kolosy jako jsou Škoda Auto a.s, ale v jedné z několika anket, jsme v roce 2012 překonali i tuto automobilku.

Byl to meziroční nárůst exportu 2011-2012. Největší zásluhu na tomto nárůstu měla výroba důlní techniky, která vzrostla dvojnásobně a tím překonala výsledky i takto renomovaných exportérů, jako je Škoda Auto a.s. V této kategorii jsme získali 2. místo.

Export je jednou z nejdůležitějších faktorů vývoje každé ekonomiky, a proto se udělování této prestižní ceny zúčastnily i politické špičky naší vlády a dokonce i prezident republiky Miloš Zeman.

Bylo příjemné slyšet i z jejich úst, že se naše společnost a naši pracovníci podílejí na lepším hospodářském výsledku českého státu.

UA-52532370-1