Menk_PrahaFirma Schäfer-Menk s.r.o. v roce 2014 slavila 20. výročí založení. Jsme zahraniční společnost s výrobními závody v Praze 5 – Radotíně a Dýšině u Plzně, která patří do celosvětově uznávané skupiny Menk – Group. Zabýváme se výrobou technologicky náročných svařovaných konstrukcí transformátorových nádob, svařenců pro důlní techniku, komponentů pro autojeřáby, stavební stroje a statorů pro motory. Veškerá produkce firmy je exportována do zemí celého světa. Náš roční obrat činí cca 1,1 mld CZK a zaměstnáváme 500 pracovníků různých profesí.

Výchozím materiálem pro výrobu je ocel různých jakostí, včetně jemnozrnné ocele. Komplexně ji zpracováváme a vyrábíme produkty pro naše zákazníky, kterými jsou výrobci autojeřábů, stavebních strojů, transportérů do přístavů, lokomotiv a mobilních nakladačů. Při přípravě výroby používáme nejmodernější řezací zařízení až s osmi simultánně pracujícími hořáky, plazmové řezací zařízení řízené počítači (s přesností na 1 mm) s možností řezání i pod úkosem a laserová řezací zařízení. Svařujeme metodami 135, 138, 131, 141, 121, 783. Jsme držiteli svářecích oprávnění ČSN EN ISO 9001:2000, ČSN EN ISO 14001, DIN EN ISO 3834-2, DIN EN 1090-2, DIN 18800, DIN EN 15085-CL1.

Naše výrobky obrábíme na CNC obráběcích centrech. Dle specifikace požadavků zákazníka provádíme povrchové úpravy a pro finální kontrolu našich výrobků používáme nejmodernější měřící přístroje (např. laserové 3D kamery).

Dnes nám důvěřují zákazníci z celého světa, protože vědí, že se spokojíme jenom s nejlepšími výsledky. Touto důvěrou se cítíme být zavázáni i do budoucnosti. Skupina Menk – Grouppe zahrnuje šest výrobních středisek, z toho dvě v Bad Marienbergu (D) – mateřská společnost, po jednom v Praze a Plzni (CZ), jeden v Sterling Illinois (USA) a jeden v Kunshan (China).

Menk_DE

Menk Apparatebau a Bad Marienberg (D) jsou největšími evropskými subdodavateli pro transformátorový průmysl, s výrobním programem zahrnujícím tělesa síťových transformátorů, chladící radiátory a nádoby pro výkonové transformátory.

Mezi základní stavební kameny naší koncepce patří robotizace a automatizované svařování. Se stabilním a zkušeným týmem kvalifikovaných pracovníků neustále pracujeme na vývoji a modernizaci strojního vybavení naší společnosti, sledujeme požadavky zákazníků a pružně reagujeme na jejich potřeby zaváděním nových technologií. Jsme certifikováni podle ISO 9001 a ISO 14001. Zákazníkům se snažíme nabídnout kompletní výrobek s vysokou přidanou hodnotou. Portfolio našich výrobků jsme rozložili tak, aby v případě výkyvu jednotlivých sektorů průmyslu nebyli zákazníci zásadně ovlivněni.

Stěžejními body našich výrobních závodů jsou bezpečnost, kvalita, flexibilita, produktivita a efektivita.

UA-52532370-1